SZKOLENIE – GRECJA

Miejsce: Karditsa, w środkowej części Grecji w regionie Tesalia

Termin: 2– 6 października 2023 r

Uczestnicy: Adam Watoła, Mariusz Aniszewski

Cel kursu i jego przebieg:

Celem kursu było zapoznanie nauczycieli z koncepcjami wykorzystania urządzeń cyfrowych w dziedzinie matematyki oraz nauka tworzenia interaktywnych materiałów do nauki matematyki.

W trakcie kursu pokazano różne metody nauczania matematyki z wykorzystaniem programu GeoGebra na każdym nauczanym poziomie (szkoły podstawowe oraz szkoły średnie) oraz nauczono obsługi platformy Jeopardylabs służącej do urozmaicenia lekcji jako nauka poprzez zabawę.

Grupa uczestników liczyła cztery osoby, dwie osoby z Polski i dwie osoby z Łotwy. Kurs łączył w sobie edukację w pomieszczeniu (w sali lekcyjnej) oraz na zewnątrz. Podczas szkolenia w terenie pokazano wykorzystanie i zastosowanie matematyki w życiu codziennym. Prowadzący zajęcia umożliwił wymianę wiedzy i doświadczeń pomiędzy uczestnikami kursu dotyczące sposobów nauczania w różnych typach szkół. Dzięki zaangażowaniu kursantów zaistniała możliwość utworzenia sieci kontaktów na potrzeby przyszłych projektów oraz bieżącej wymiany doświadczeń.